Uudised Firmast Inimesed Produktsioon Teenused Kontakt 

 [thumb]ats.ja.eia.laagris.jpg

Selgusid mängufilmi “Eia jõulud Tondikakul” lastest peaosatäitjad

 26.09.2017

 

“Eia jõulud Tondikakul” on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest, lastefilm linastub 2018. aasta detsembris. Filmi kahe lapsest peaosatäitja otsingud algasid tänavu aprillis ning vältasid ligi pool aastat. Uue Eesti mängufilmi “Eia jõulud Tondikakul” peaosatäitjaks kandideeris viimase poole aasta vältel ligi 3000 last. Kolme põhjaliku valikuvooru tulemusena osutusid valituks Tallinnast pärit 10-aastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. 

Filmi stsenaristi ja režissööri Anu Auna sõnul otsisid filmitegijad lapsi, kes hakkavad mängima kaht peategelast: 10-aastaseid Eiat ja Atsi. “Pool aastat tihedat tööd tasus end kuhjaga ära. Leidsime väga ägedad osatäitjad peaosadesse, mõned suurepärased sõnaliste rollidega kõrvalosatäitjad ja terve hulga vahvaid lapsi massistseeni tarvis,” ütles Aun. “Ma loodan, et see oli kõigi laste jaoks sama põnev ja äge kogemus kui meie meeskonna jaoks. Need lapsed, kes seekord valituks ei osutunud, ei peaks kurvastama. Sest see ei tähenda, et nad ei võiks osutuda ideaalseks valikuks tulevikus mõne teise rolli jaoks.”

Väljavalitud lapsi, Paulat ja Siimu iseloomustades ütles Aun, et kõige olulisem oli režissööri jaoks see, et nad on kaamera ees vabad ja oskavad rolli sisse elada. Lisaks paistsid nad silma selle poolest, et oskavad pühenduda, süvitsi minna, ennast ja üksteist analüüsida ning võtavad kogu protsessi tõsiselt, kuid samas suure entusiasmiga. “Nad meenutavad mulle oma olemuselt väga palju seda Eiat ja Atsi, kellest ma selle loo kirjutasin. Seega nad saavad neid rolle enda pealt mängida ja ma usun, et laste puhul töötab just see näitlemise võte kõige paremini,” selgitas Aun. 

Lastefilm “Eia jõulud Tondikakul” räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Filmi planeeritav eelarve on ligi 1,1 miljonit eurot.

Lastefilmi võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning see linastub EV100 programmi raames 2018. aasta detsembris. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

 

 

 [thumb]eia.j6ulud.treiler.2.jpg

Mängufilm “Eia jõulud Tondikakul” otsib lastest peaosatäitjaid

28.03.2017

 

Uue Eesti mängufilmi “Eia jõulud Tondikakul” tegijad asuvad otsima lastest peaosatäitjaid. Castingud korraldatakse aprillis kümnes Eesti linnas, tulevased näitlejad valitakse 8–11aastaste laste hulgast.

“Eia jõulud Tondikakul” on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest. Filmi stsenaristi ja režissööri Anu Auna sõnul otsivad filmitegijad lapsi, kes hakkavad mängima kaht peategelast: 10-aastaseid Eiat ja Atsi. “Samuti valime kõigi laste hulgast välja ka kõrvalosatäitjad, kes saavad seiklusrikkas jõulufilmis kaasa lüüa,” ütles Aun.

Valiku esimene voor kestab 9.–29. aprillini ning selle aja sees saavad lapsed oma näitlemisoskust katsetada Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Võrus, Rakveres, Jõgeval, Paides, Haapsalus ja Kuressaares.

Castingu korraldaja Anu Tähemaa sõnul ei ole vaja lapsi filmikatseteks eraldi ette valmistada. “Ootame lastelt eelkõige iseseisvust, julgust ja loomulikkust ning püüame omalt poolt pakkuda vastu toetavat ja rõõmsameelset keskkonda. Ikka selleks, et kõigil lastel jääks katsetest ilus ja põnev mälestus,” sõnas Tähemaa.

Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Filmi planeeritav eelarve on 1,1 miljonit eurot, millest 837 000 eurot eraldati projektile Eesti Vabariik 100 filmikonkursilt.

Lastefilmi võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning see linastub EV100 programmi raames 2018. aasta detsembris. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös.

Castingule saab registreerida alates tänasest filmi kodulehel www.eiafilm.ee ning lisainfot leiab filmi Facebooki lehelt.

 


[thumb]polaarpoiss.foto.jpg 

“Polaarpoisi” rahvusvaheline esilinastus toimub legendaarsel Mannheim-Heidelbergi Filmifestivalil.

 19.10.2016

 Sel aastal 65-ndat korda toimuv Mannheim-Heidelbergi Rahvusvaheline Filmifestival on üks vanimaid filmifestivale maailmas ning Saksamaa tähtsuselt teine festival kohe Berliini Filmifestivali järel. Festival on pühendatud autorikinole ning uute talentide tutvustamisele. Festival on legendaarne selle poolest, et oma debüüdfilme on just seal esmakordselt rahvusvahelisele publikule tutvustanud sellised hilisemalt maailmakuulsaks saanud režissöörid nagu Francois Truffaut, Rainer Werner Fassbinder, Wim Wenders, Krzysztof Kieslowski, Lars von Trier, Jim Jarmusch, Thomas Vinterberg ja paljud teised.

 Anu Auna “Polaarpoiss” valiti rohkem kui 800 kandidaadi seast 20 filmi hulka, mis osalevad festivali ametlikus võistlusprogrammis. “Polaarpoisi” rahvusvaheline esilinastus toimub 14. novembril Mannheimis. Eestist sõidavad filmi esindama režissöör Anu Aun, produtsent Priit Pääsuke, operaator Heiko Sikka ja peaosatäitjad Roland Laos ning Jaanika Arum.

 “Polaarpoiss” on lugu keskkooli lõpetavast Mattiasest, kelle unistuseks on minna Berliini fotograafiat õppima. Noormehe plaanid seab ohtu armumine hulljulgesse bipolaarsesse Hannasse, kes tõmbab Mattiase kaasa sündmustekeerisesse, mis viib poisi seadusega pahuksisse ning ähvardab poisi aastateks trellide taha viia. Päästes Hannat tema enese küüsist, paneb Mattias toime kuriteo, mis ähvardab ta aastateks trellide taha viia. Karistusest pääsemiseks on ainult üks viis – lasta end süüdimatuks tunnistada. Selleks aga tuleb Mattiasel teeselda ainsat psüühikahäiret, mida ta tunneb – bipolaarsust.

 Tegemist on režissöör Anu Auna mängufilmidebüüdiga. Filmi operaator on Heiko Sikka, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Kristina Lõuk, grimmikunstnik Liisi Roht, fotograaf Renee Altrov, monteerija Margo Siimon, helirežissöör Horret Kuus ja helilooja Sten Šeripov. Filmi produtsendid on Priit Pääsuke ja Kaspar Kaljas. Filmi on tootnud Luxfilm.


Peaosades mängivad Roland Laos ja Jaanika Arum. Kõrvalosades Jörgen Liik, Kaspar Velberg, Katariina Unt, Ülle Kaljuste, Andrus Vaarik, Rein Oja, Mirtel Pohla, Indrek Sammul, Henrik Kalmet, Joosep Jürgenson, Jaan Rekkor, Ene Järvis, Ivo Uukkivi jt.

 Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Media, Torino Film Lab, Nipkow Pogramm, Kanal 2 ja Hooandja.

 “Polaarpoisi” Eesti esilinastus toimus 10. mail Solarise Apollo kinos. Lisaks mitmetele erilinastustele on filmi võimalik näha Telia DigiTV-s ning müügile on jõudnud ka “Polaarpoisi” DVD-d.

 

 [thumb]polaarpoiss.plakati.foto.jpg

Täna toimub “Polaarpoisi” pidulik esilinastus 

10.05.2016


Täna õhtul jõuab verivärske kodumaine noortefilm “Polaarpoiss” piduliku esilinastuseni, homsest on film vabalevis üle Eesti. 

Tegemist on režissöör Anu Auna mängufilmidebüüdiga. Peaosades mängivad Roland Laos ja Jaanika Arum. Kõrvalosades Jörgen Liik, Kaspar Velberg, Katariina Unt, Ülle Kaljuste, Andrus Vaarik, Rein Oja, Mirtel Pohla, Indrek Sammul, Henrik Kalmet, Joosep Jürgenson, Jaan Rekkor, Ene Järvis, Ivo Uukkivi jt.

Filmi pidulik esilinastus toimub Solarise Apollo kinos täna, 10. mail kell 19. 

Filmi operaator on Heiko Sikka, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Kristina Lõuk, grimmikunstnik Liisi Roht, fotograaf Renee Altrov, monteerija Margo Siimon, helirežissöör Horret Kuus ja helilooja Sten Šeripov. Filmi produtsendid on Priit Pääsuke ja Kaspar Kaljas. Filmi on tootnud Luxfilm.


“Polaarpoiss” on ka Eesti esimese fotograafiafilm, näidates peategelase maailma nii nagu tema seda näeb – läbi fotoaparaadi objektiivi. Selleks andis peategelast kehastav näitleja Roland Laos vahepeal rolli “üle” fotograaf Renee Altrovile.

Solarises on avatud ka Renee Altrovi fotonäitus, mis on loodud stseeni jaoks, milles peakangelased Mattias ja Hanna ööpimeduses Lennusadamasse murravad, et külastada kuulsa saksa fotograafi Werner Wolfi fotonäitust. Näitus jääb avatus Solarise aatriumis avatuks kuni 22. maini.

Film valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Media, Torino Film Lab, Nipkow Pogramm, Kanal 2 ja Hooandja. 
Filmi toetasid ka Saku Õlletehas, Paulig, Bambona, Club-Mate, Premia, Cramo, Bauhof, Caparol, Postimees, Peaasi.ee, 1Autorent, Huawei, Europark, Tradehouse, Lennusadam, DSV, Standard ja paljud teised.


 [thumb]polaarpoiss.jpg

Algavad uue noortefilmi võtted – otsime osatäitjaid!


Uus Eesti noortefilm “Polaarpoiss” otsib säravaid, omapäraseid, julgeid ja hea stiilitunnetusega 16–35-aastaseid noori kõrvalosadesse ning massistseenidesse. Filmivõtted toimuvad mais ja juunis Tallinnas.

Varasem esinemis- ja näitlemiskogemus tuleb kasuks, kuid ei ole sugugi filmis osalemise eeltingimuseks. Küll aga ootavad filmitootjad noori võttele väga kindlates värvitoonides kostüümides, sest värvistilistika on “Polaarpoisis” ühel kesksel kohal. Näiteid kostüümide stilistika ja värvigamma kohta näeb “Polaarpoisi” Facebooki-lehel: https://www.facebook.com/Polaarpoiss

 

Filmivõtetele eelregistreerimiseks tuleb täita ankeet aadressil www.bit.ly/polaarpoiss ning lisaks saata meiliaadressile polaarpoiss@luxfilm.ee endast pilt just selles riietuses, millega kandideerija võttele tuleks. 

Võtted algavad Tallinnas juba teisipäeval, 5. mail ning kestavad 22. juunini. 

“Polaarpoiss” on lugu andekast noorest fotograafist Mattiasest, kelle unistuseks on peale keskooli lõpetamist minna Berliini fotograafiat õppima. Tema plaanid seab ohtu armumine hulljulgesse bipolaarsesse kaunitari Hannasse, kes tõmbab Mattiase kaasa sündmustekeerisesse, mis viib poisi seadusega pahuksisse. Päästes Hannat tema enese küüsist, paneb Mattias toime kuriteo, mis ähvardab ta aastateks trellide taha viia. Karistusest pääsemiseks on ainult üks viis – lasta end süüdimatuks tunnistada. Selleks tuleb Mattiasel teeselda ainsat vaimuhaigust, mida ta tunneb – bipolaarsust.

Filmi peaosades on Roland Laos (“Eestlanna Pariisis”), Jaanika Arum (“Free Range”, “Puhastus”) ja Katariina Unt (“Somnambuul”, “Sügisball”). Kaastegevad on Jörgen LiikKaspar VelbergMirtel PohlaIndrek SammulHenrik KalmetJaan RekkorEne JärvisAin LutseppAndrus VaarikRein Oja jt. 

Filmi operaator on Heiko Sikka, peakunstnik Jaagup Roomet, kunstnik Tiiu-Ann Pello, kostüümikunstnik Kristina Lõuk ja monteerija Margo Siimon. Filmi fotograaf on Renee Altrov, produtsendid Priit Pääsuke ja Kaspar Kaljas, tootja Luxfilm. 

Filmi on arendatud Torino Film Lab stsenaariumikoolitusel Script&Pitch ning NIPKOWi residentuuriprogrammi raames. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja MEDIA.

Film esilinastub 2016. aasta kevadel.


[thumb]mattias.laua.taga.2.jpg

Eesti Filmi Instituut otsustas toetada Anu Auna noortefilmi “Polaarpoiss” tootmist.

5.02.2014

 

Eesti Filmi Instituut toetab 2014 aasta talvise tootmis-toetuste vooruga kolme täispikka mängufilmi: Peeter Urbla "Apteeker Melchiori. Oleviste mõistatust", Margus Paju lastefilmi "Supilinna Salaselts" ja režissöör Anu Auna debüütfilmi "Polaarpoiss".

“Polaarpoiss” on noorte armastusfilm, mis räägib keskkooli lõpetavast fotograafiahuvilisest Mattiasest, kes armub keerulise hingeeluga Hannasse, seab tüdruku südame võitmiseks ohtu oma tuleviku ning peab lõpuks tegema valusa valiku oma esimese armastuse ja erialase kutsumuse vahel.

Filmi “Polaarpoiss” võtted toimuvad suvel 2015. Film jõuab kinodesse aastal 2016.

Loe lähemalt: http://kultuur.err.ee/v/film/fcff7e4a-9325-4afe-8143-9ecfbbe58d3a

 

[thumb]mari.kitsega.jpg

Esilinastub dokumentaalfilm “Looduslaps”


15.jaanuaril esilinastub Kinos Artis Anu Auna dokumentaalfilm "Looduslaps" sarjast “Eesti lood”.

Film räägib metshaldjana tuntud 22-aastasest Mari Metsallikust. Neli aastat tagasi sai Mari Playboy kaanemodellina tunda, kuidas on olla poodiumil tulede säras sadade pilkude imetleda, fotograafide pildistada ning konkurentide kadestada. Täna veedab Mari enamiku oma ajast üksi looduses. Tütarlaps toitub sellest, mida mets pakub, magab suviti lageda taeva all ning suhtleb rohkem taimede, loomade ja metsavaimude kui inimestega.

Filmi teleesilinastus on 12.veebruaril kell 22:35 ETV ekraanil.

Vaata filmi: http://etv.err.ee/?0568563

 

Narva mnt. 72-1, 10127 Tallinn, Eesti, luxfilm@luxfilm.ee, +372 52 04780, +372 55 59 5847, +372 5111944