Uudised Firmast Inimesed Produktsioon Teenused Kontakt 

 [thumb]polaarpoiss.jpg

Algavad uue noortefilmi võtted – otsime osatäitjaid!

 Uus Eesti noortefilm “Polaarpoiss” otsib säravaid, omapäraseid, julgeid ja hea stiilitunnetusega 16–35-aastaseid noori kõrvalosadesse ning massistseenidesse. Filmivõtted toimuvad mais ja juunis Tallinnas.

Varasem esinemis- ja näitlemiskogemus tuleb kasuks, kuid ei ole sugugi filmis osalemise eeltingimuseks. Küll aga ootavad filmitootjad noori võttele väga kindlates värvitoonides kostüümides, sest värvistilistika on “Polaarpoisis” ühel kesksel kohal. Näiteid kostüümide stilistika ja värvigamma kohta näeb juuresolevalt pildilt või “Polaarpoisi” Facebooki-lehel: https://www.facebook.com/Polaarpoiss

 [thumb]polaarpoiss.kostyym.moodboard.jpg

Filmivõtetele eelregistreerimiseks tuleb täita ankeet aadressil www.bit.ly/polaarpoiss ning lisaks saata meiliaadressile polaarpoiss@luxfilm.ee endast pilt just selles riietuses, millega kandideerija võttele tuleks. 

Võtted algavad Tallinnas juba teisipäeval, 5. mail ning kestavad 22. juunini. Ankeedis palume märkida ka, millised võttepäevad sobivad kandideerijale kõige paremini.

“Polaarpoisi” stsenarist ja režissöör on Anu Aun (lühifilmid “Vahetus”, 2010, ja “Indigo tuba”, 2007; dokumentaalfilmid “Looduslaps”, 2014, “Keelatud vili”, 2011, jt). See on andeka filmilavastaja esimene täispikk mängufilm. Lisaks on Anul tootmises dokfilm “Vetelkõndija” poetess Kristiina Ehinist ning filmikonkursi “EV100” raames arenduses lastefilm “Eia jõulud Tondikakul”.

“Polaarpoiss” on lugu andekast noorest fotograafist Mattiasest, kelle unistuseks on peale keskooli lõpetamist minna Berliini fotograafiat õppima. Tema plaanid seab ohtu armumine hulljulgesse bipolaarsesse kaunitari Hannasse, kes tõmbab Mattiase kaasa sündmustekeerisesse, mis viib poisi seadusega pahuksisse. Päästes Hannat tema enese küüsist, paneb Mattias toime kuriteo, mis ähvardab ta aastateks trellide taha viia. Karistusest pääsemiseks on ainult üks viis – lasta end süüdimatuks tunnistada. Selleks tuleb Mattiasel teeselda ainsat vaimuhaigust, mida ta tunneb – bipolaarsust.

Filmi peaosades on Roland Laos (“Eestlanna Pariisis”), Jaanika Arum (“Free Range”, “Puhastus”) ja Katariina Unt (“Somnambuul”, “Sügisball”). Kaastegevad on Jörgen LiikKaspar VelbergMirtel PohlaIndrek SammulHenrik KalmetJaan RekkorEne JärvisAin LutseppAndrus VaarikRein Oja jt. 

Filmi operaator on Heiko Sikka, peakunstnik Jaagup Roomet, kunstnik Tiiu-Ann Pello, kostüümikunstnik Kristina Lõuk ja monteerija Margo Siimon. Filmi fotograaf on Renee Altrov, produtsendid Priit Pääsuke ja Kaspar Kaljas, tootja Luxfilm. 

Filmi on arendatud Torino Film Lab stsenaariumikoolitusel Script&Pitch ning NIPKOWi residentuuriprogrammi raames. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja MEDIA.

Film esilinastub 2016. aasta kevadel.


[thumb]mattias.laua.taga.2.jpg

Eesti Filmi Instituut otsustas toetada Anu Auna noortefilmi “Polaarpoiss” tootmist.

5.02.2014

Eesti Filmi Instituut toetab 2014 aasta talvise tootmis-toetuste vooruga kolme täispikka mängufilmi: Peeter Urbla "Apteeker Melchiori. Oleviste mõistatust", Margus Paju lastefilmi "Supilinna Salaselts" ja režissöör Anu Auna debüütfilmi "Polaarpoiss".

“Polaarpoiss” on noorte armastusfilm, mis räägib keskkooli lõpetavast fotograafiahuvilisest Mattiasest, kes armub keerulise hingeeluga Hannasse, seab tüdruku südame võitmiseks ohtu oma tuleviku ning peab lõpuks tegema valusa valiku oma esimese armastuse ja erialase kutsumuse vahel.

Filmi “Polaarpoiss” võtted toimuvad suvel 2015. Film jõuab kinodesse aastal 2016.

Loe lähemalt: http://kultuur.err.ee/v/film/fcff7e4a-9325-4afe-8143-9ecfbbe58d3a

 

[thumb]mari.kitsega.jpg

Esilinastub dokumentaalfilm “Looduslaps”

15.jaanuaril esilinastub Kinos Artis Anu Auna dokumentaalfilm "Looduslaps" sarjast “Eesti lood”.

Film räägib metshaldjana tuntud 22-aastasest Mari Metsallikust. Neli aastat tagasi sai Mari Playboy kaanemodellina tunda, kuidas on olla poodiumil tulede säras sadade pilkude imetleda, fotograafide pildistada ning konkurentide kadestada. Täna veedab Mari enamiku oma ajast üksi looduses. Tütarlaps toitub sellest, mida mets pakub, magab suviti lageda taeva all ning suhtleb rohkem taimede, loomade ja metsavaimude kui inimestega.

Filmi teleesilinastus on 12.veebruaril kell 22:35 ETV ekraanil.

Vaata filmi: http://etv.err.ee/?0568563

 

Narva mnt. 72-1, 10127 Tallinn, Eesti, luxfilm@luxfilm.ee, +372 52 04780, +372 55 59 5847, +372 5111944